додому Соціум ГРОЙСМАН АНОНСУВАВ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

ГРОЙСМАН АНОНСУВАВ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

24

Віталій КУЛИК

 

Я вже писав, що Уряд вирішив збільшити фінансування медичних програм, зокрема запроводати безкоштовні аналізи. Проте виявилося, що це лише частина медичного кейсу Володимира Гройсмана.

Сьогодні заступник міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишин дала цікаві викладки по фінансуванню медичної галузі, закладені у бюджеті на 2019 рік.

У 2019 році видатки на медицину буде збільшено до 92,3 млрд грн.  1 млрд.грн. на доступне лікування хронічних захворювань.

Нагадаю, що в 2017 році уряд запустив програму «Доступні ліки», за якою люди ніби то мають можливість отримати безкоштовно або з незначною доплатою понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. На даний час реалізовано 26,5 мільйонів рецептів. І в наступному році урядова програма продовжить працювати, на її фінансування в бюджеті-2019 передбачено 1 млрд.грн.

Щодо цієї позиції нічого сказати не можу і звертаюся до тих, хто користується подібними препаратами.

Мене цікавили інновації від Ульяни Супрун, спрямовані на подолання вітчизняної фармакологічної мафії.  Бо саме цим звітують грантоїдські мережі з числа так званих “пациєнтських спілок”.

Так ось, згідно заяви КМУ, Уряд збільшив обсяг коштів на закупівлі ліків до 5,9 млрд.грн., а завдяки переходу на закупівлі через міжнародні організації вдалось подолати корупцію, що існувала в цій сфері. “Було заощаджено до 39% державних коштів, що дало можливість придбати більше препаратів для забезпечення лікарень та лікування пацієнтів на стаціонарі. Зокрема, кількість ліків для лікування онкологічних захворювань вдалось закупити на 85% більше.  Вперше за сім останніх років країна повністю забезпечена вакцинами згідно національного календаря щеплень, що дозволить вберегти від небезпечних захворювань дітей та дорослих”, – зазначається в релізі Кабміну.

Також,  з цього року почались зміни на первинній ланці медичної допомоги – впроваджується нова система фінансування за принципом «гроші за пацієнтом». Люди обирають своїх лікарів, а держава платитиме саме тим медзакладам, де працюють лікарі, до яких людина звернулась за допомогою.

МОЗ стверджує, що “медичні заклади, які вже приєднались до реформи, отримали значно більше фінансування за новою системою, а лікарі, які в них працюють – вдвічі, а іноді й втричі більші зарплати”. Ось тут в мене є певні запитання.

За моєю інформацією зросло навантаження на одного сімейного лікаря. Поки на кишені сімейних лікарів це не надто відобразилося.

Чим більше декларацій лікар підпише з пацієнтами, тим більше він отримає доходу. Держава платитиме лікарю за одну людину 370 грн на рік. За дітей і літніх – більше.

Виплатами займатиметься Національна служба здоров’я. Але перераховувати гроші відомство буде не лікарю, а до лікарні, де він працює. У медзакладі вже вираховуватимуть з цієї суми комунальні платежі, оплату роботи медсестри.

Тому лікар повинен домовиться з головлікарем про свою зарплату, кажуть в МОЗ.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун говорить, що сімейні лікарі отримуватимуть від 10 тисяч до 100 тисяч гривень на місяць, залежно від того, скільки пацієнтів і які вони. Але я поки що не чув про наддоходи сімейних лікарів в 100 тис грн.

Пані Супрун стверджує, що за умови підписання декларацій з 2000 пацієнтів сімейний лікар може претендувати на зарплату в 15-25 тис. гривень на місяць.

Проте сьогодні молодий фахівець, одразу після інтернатури, може розраховувати на зарплату до 4000 грн. За вирахуванням податків, на руки буде отримана сума, еквівалентна мінімальній заробітній платі. До речі, так само оцінюється і праця санітарки. В середньому по Україні терапевт отримує 7000 гривень.

Що позитивного в цьому так це ставлення лікарів до пацієнтів. Як то кажуть, перевірено на власному досвіді. Сімейні лікарі зацікавлені в тому, щоб надавати якісну допомогу своїм пацієнтам. Вже з другої половини 2019 року за направленням сімейного лікаря його пацієнти зможуть пройти безкоштовну діагностику – це найбільш необхідні дослідження та аналізи, наприклад, рентген, УЗД, ехо серця, мамографія. За направленням сімейного лікаря вони будуть для пацієнтів безкоштовними. На програму «Безкоштовна діагностика» уряд виділив 2 млрд.грн.

В позитив можна віднести і збільшення фінансування екстреної медичної допомоги, на що передбачено 1 млрд.грн. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю нових «швидких» з новим обладнанням, створення сучасних диспетчерських, підвищення зарплат працівникам бригад екстреної меддопомоги, які пройдуть додаткове навчання.

За словами Володимира Гройсмана, “ще рік – і буде нова якість обслуговування людей. В проект бюджету на наступний рік закладається фінансування цілої низки медичних ініціатив, які дозволять громадянину отримати безкоштовну діагностику і провести аналізи – за направленням сімейного лікаря. Серйозні зміни чекають ланку екстреної медицини – передусім з огляду на оснащення і збільшення зарплат лікарів.»

Роль МОЗ в цій історії буде інструментальною. Оскільки образ в.о. міністра Супрун є вкрай демонізованою в інформаційному просторі, репутаційні політичні бонуси від реформи медицини прем’єр Гройсман намагатиметься записати на власний рахунок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я