додому Топ Новини «ФІЛЬКІНА ГРАМОТА» або ЧОМУ ПОТРІБНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЛОЧИНИ В АНЕКСОВАНОМУ КРИМУ

«ФІЛЬКІНА ГРАМОТА» або ЧОМУ ПОТРІБНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЛОЧИНИ В АНЕКСОВАНОМУ КРИМУ

39

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Президент України Петро Порошенко назвав незаконними вибори президента, які Росія провела у тому числі в окупованому нею Криму. “Говорячи відомим російським фразеологізмом, це є “фількіна грамота”, – сказав Порошенко.

Він підкреслив, що Україна збільшить свої зусилля, у тому числі в міжнародних організаціях і судах, для припинення грубого порушення окупаційною владою прав людини в Криму.

“Ми маємо опрацювати перелік тих осіб, які планували, сприяли, організовували, агітували чи брали участь у зухвалому виборчому процесі в Криму, та представити його для зміцнення санкцій проти окупаційної російської влади”, – сказав президент.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вже передав главам МЗС країн Євросоюзу список зі 140 прізвищ, задіяних в організації та проведенні незаконних виборів в Криму.

Це має бути лише початком програми застосування кримінальної відповідальності за злочини проти України та українських громадян в анексованому Криму та окупованому Росією Донбасі. Мова має йти не лише про «посадовців» окупаційних адміністрацій, але і про виконавців злочинних наказів: керівників виборчих дільниць, членів ДВК, активних агітаторів тощо.

Я розумію, що в такому випадку кількість підсанкційних осіб може сягнути кількох тисяч чол. Проте українська влада має бути послідовною. Ці люди мають чітко розуміти, що беречи участь у злочинній діяльності (організація виборів – це посягання на територіальну цілісність, зрада Батьківщини та узурпація влади незаконними формуваннями) вони підпадають під дію українського кримінального законодавства і нестимуть відповідальність. Так, в нашого правосуддя немає можливості притягти цих осіб до відповідальності фізично. Але санкції мають бути поширені на всі категорії підозрюваних. Як мінімум – це заочне засудження, розшук і позбавлення можливості виїхати до країн ЄС.

В процесі реалізації стратегії повернення Криму в Україну ми можемо розглянути можливість амністії для певних категорій громадян, яких силою примусили брати участь в організації виборів. Але до цього ми підійдемо тільки після того як складуться відповідні умови.

Колективний Захід не визнав “вибори” президента РФ В Криму. І ця “фількіна грамота” має стати нашим аргументом в протистоянні з Росією.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я