додому Топ Новини Експерти розкритикували місію спостереження ОБСЄ

Експерти розкритикували місію спостереження ОБСЄ

582

Київ. 17 лютого 2015 року (ПолітКом). Голуб’ятина миру зацікавила представників ОБСЄ сісти за круглий стіл з українськими експертами

Проведена Театром вуличної сатири акція «Голуб’ятина миру», на якій було трансформовано білого голуба у двоголового орла й приготовано на відкритому вогні голубів миру, підштовхнула представників ОБСЄ (Організації з безпеки і співробітництва в Європі) сісти за круглий стіл з українськими політичними експертами. Напевне, захотіли ще приготованого м’яса.

Представник Моніторингової Місії ОБСЄ Карл Плеснер зауважує, що Місія достатньо нейтральна, і це нормально, що ту інформацію, яку українці бачать з своєї сторони, вони можуть сприймати інакші. «Я сподіваюся, що та робота, яку ми проводимо разом, дозволить знайти порозуміння і поширити інформацію». Він також додає, що питання, які сьогодні бентежать українських експертів, були вже обговорені представниками ОБСЄ.

Однак, українські експерти круглого столу «Криза механізмів безпеки у Європі: шляхи виходу», який відбувся у вівторок, 17 лютого 2015 року,  одностайно критикують Місію та ОБСЄ в цілому за те, що вони ігнорують гарячий конфлікт на сході України.

«Після подій у Криму й після початку неоголошеної війни з боку Росії можна твердо сказати, що система безпеки Європи застаріла й була зруйнована. І почалося це не вчора, а з подій в Югославії. Але будемо чесні, зламалося все саме зараз і саме там, де все і почалося у 1945 році – в Криму. Тож стає очевидним, що існує нагальна необхідність введення нових механізмів, адже зрозуміло, що на цьому ситуація не закінчиться», – вважає Дмитро Левусь, директор Центру суспільних досліджень «Український меридіан».

Його думку підтримує й Тімур Ібраімов, керівник Театру вуличної сатири. І хоч пан Ібраімов озвучив слова подяки пану Плеснеру, однак його збентежило, що решту представників ОБСЄ не надто цікавить діалог з українською спільнотою: «Віртуально створений конфлікт породжує війну… Це ганьба, що ми кожен день зустрічаємо байдужість людей».

Гостре ставлення до діяльності, а точніше бездіяльності ОБСЄ у відношенні до збройного конфлікту на сході України, висловив український нардеп Андрій Тетерук. Він констатував, що не бачить результативності за час роботи Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні. Зокрема, нардепа обурює, що ОБСЄ не висловлює думки щодо доказів військової присутності Росії у конфлікті на сході України. «Не допомагаючи нам сьогодні, ви ставите під загрозу свою майбутню безпеку», – адресував він європейським лідерам.

Дискусія була настільки палкою, що усі учасники підтримали ідею перенести її у відкриту публічну площину – соціальну мережу Facebook. Тож найближчими днями такий аккаунт буде створено організаторами круглого столу.

ПЕРЕГЛЯНУТИ СТРІМ-ВІДЕО З КРУГЛОГО СТОЛУ

Інформаційна довідка

У круглому столі «Криза механізмів безпеки у Європі: шляхи виходу» прийняли участь:

 • Олег БЄЛОКОЛОС – Майдан закордонних справ;
 • В’ячеслав ГУСАРОВ – Центр військово-політичних досліджень;
 • Тетяна ДЕРКАЧ – координатор проекту Театру Вуличної Сатири;
 • Тімур ІБРАІМОВ – керівник Театру Вуличної Сатири;
 • Володимир КАРАГЯУР – експерт Центру досліджень проблем громадянського суспільства;
 • Дмитро КОНДРАТЕНКО – експерт Школи політичної аналітики ПРИ Києво-Могилянській академії;
 • Дмитро ЛЕВУСЬ – директор Центру суспільних досліджень «Український меридіан»;
 • Олег ЛІСНИЙ – віце-президент Аналітичного центру «Політика»;
 • Карл ПЛЕСНЕР (Carl PLESNER) – представник Моніторингової Місії ОБСЄ;
 • Олексій ПОЛТОРАКОВ – радник директора Національного інституту стратегічних досліджень;
 • Андрій ТЕТЕРУК – народний депутат України VIII скликання;
 • Ігор ФЕДИК – експерт інформаційно-консалтингової компанії «Defense Express»;
 • Олександр ХОЛЯВА – Центр військово-політичних досліджень.

Полтораков (зліва), Деркач, Карагяур (за штативом), Плеснер (посередині), дівчина-перекладач (справа)

 

Контакти організаторів:

Центр досліджень проблем громадянського суспільства:
politcomua@gmail.org
+380 (67) 238 58 84

Центр суспільних досліджень «Український меридіан»:
csdum@ukr.net
+380 (50) 385 16 03

Театр вуличної сатири:
ukrtus@gmail.com
+380 (68) 251 13 01

Прес-центр круглого столу:
zakomorna.a@gmail.com
+380 (66) 110 00 06

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я