додому Топ Новини Експерти прогнозують розвиток подій щодо відставки генпрокурора Шокіна

Експерти прогнозують розвиток подій щодо відставки генпрокурора Шокіна

441

Київ. 25 липня 2015 року (ПолітКом, Анастасія ЗАКОМОРНА). «Радикальна партія Олега Ляшка» почала збирати підписи за відставку генерального прокурора України Віктора Шокіна після того, як той вніс до Верховної Ради подання на затримання та арешт народного депутата від «радикалів» Андрія Лозового та пригрозив внести подання щодо нардепів Ігоря Мосійчука та Олега Ляшка. Редакція «ПолітКому» попросила експертів спрогнозувати, чи дійде до відставки генпрокурора Шокіна.

Юрій Романенко, директор Центру політичного аналізу «Стратагема»:
«Ніхто не звільнить Шокіна, тому що для цього немає умов. Рада у відпустці. Хто його буде знімати? Відповідно, немає ніякого сенсу прогнозувати, хто займе його місце. Шокін залишиться у своєму кріслі. У всякому разі, станом на зараз я не бачу умов для його відставки».

Олег Лісний, віце-президент Аналітичного центру «Політика»:
«Думаю, до звільнення, якщо оперувати цим поняттям, не дійде. Скоріше за все, Віктор Шокін піде, але коли протести довкола прокуратури вичерпаються. Тому що піти у цей момент – це ознака слабкості не лише його, а й команди президента. А те, що у ЗМІ мусуються чутки про хворобу пана Шокіна, скоріше за все є тим шляхом, за допомогою якого він зможе безболісно піти у найближчий час. Якщо ж піде процес зняття Віктора Шокіна, що є маловірогідним, то це трапиться не раніше осені, оскільки, скоріш за все, Верховна Рада не збереться на позачергову сесію. Те, що пан Шокін піде, – це факт. Однак, він дочекається, поки стихнуть хвилювання, і піде «за хорошим» поводом, щоб зберегти репутацію. Відповідно, якщо Віктор Шокін піде, то для прокуратури настане час молодих і перспективних. Наразі я бачу, що місце генпрокурора може зайняти Віталій Касько, оскільки він активно з’являється у ЗМІ, поки що є незаплямований кар’єрою, є молодим та перспективним, має досвід роботи і в прокуратурі, і з міжнародними організаціями; окрім того, він стане для суспільства молодою й перспективною фігурою. А щодо грузинського варіанту Давіда Сакварелідзе – скоріше за все, його не розглядають як наступника на посаду генпрокурора, оскільки місць в управлінні Україною грузинам вже віддали не мало».

Віталій Кулик, директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства:
«Шокін для Порошенка – технократична фігура, певний інструмент. Він не претендує на участь у політиці, не має політичних амбіцій, явно «прислухається» до думки Банкової і не проявляє «різнорівневої лояльності». Шокін вигідний Порошенку, навіть якщо команда першого і не зовсім задовольняє самого Порошенка. Якщо ж Порошенко піде на відставку Шокіна, то його наступником, вірогідніше за все, стане не представник «грузинського призову», а «людина з системи», тому як навіть боротьба з корупцією має відбуватися під контролем Президента. Інакше в нинішній архітектурі влади в Україні не можливо утримати керованість процесами».

Нагадаємо, що 21 липня 2015 року зранку Віктор Шокін під час брифінгу повідомив, що вніс до Верховної Ради подання на затримання та арешт народного депутата від «радикалів» Андрія Лозового. За інформацією, опублікованою Олегом Ляшком на свої сторінці у «Facebook», пану Лозовому інкримінують хуліганство, тиск, та завдання шкоди органам правосуддя.

Вдень 21 липня 2015 року пан Лозовий відлупцював тростиною з металевою рукояткою скандального журналіста Олексія Дурнєва, популярного блогера Олександра Барабошко і кандидата в народні депутати на «довиборах» в окрузі №205 у Чернігові Василя Крутчака. Помічниками Андрія Лозового у бійці стали нардеп-однопартієц Ігор Мосійчук та «радикальні» молодики у спортивних костюмах (ВІДЕО).

Станом на 23 липня 2015 року за відставку пана Шокіна, за інформацією пана Ляшка, вже підписалося 112 народних депутатів з 150 необхідних, щоб скликати позачергове засідання парламенту та внести відповідну пропозицію на розгляд.

24 липня 2015 року близько 200 людей влаштували під стінами ГПУ (Генеральної прокуратури України) мітинг за відставку Шокіна, говорячи, що той покриває корупційні схеми своїх заступників Володимира Гузира і Юрія Столярчука. На думку мітингарів, саме пани Гузир і Столярчук зробили все можливе, щоб «залагодити» кримінальну справу екс-міністра освіти Дмитра Табачника і дати йому втекти до Ізраїля.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я