додому Соціум ДВА ІМЕНІ

ДВА ІМЕНІ

110

Пам’ятайте два імені: Алессандро Ла Фортецца, Андреа Камперіо Чіані. Це два вчителі, які готові піти у відставку, оскільки відкидають “зелену перепустку” як інструмент соціальної дискримінації. Ось декілька слів, які вони написали: перше у відкритому листі до своїх студентів, друге — у заяві про звільнення до ректора університету, де вони викладають.

«Дорогі діти, у червні ми попрощалися “до побачення”, але сьогодні я повинен вам сказати, що, можливо, ми не побачимось у вересні … Я отримаю вакцину, коли і якщо я переконаюся, що це так правильний вчинок… Навіть не для того, щоб зберегти роботу. Пам’ятаймо, що «людина не буде жити тільки хлібом» (Мт 4.4)… навіть якщо я одного дня прийму рішення про вакцинацію або якщо відчую потребу пройти діагностичний мазок, я б не завантажував “зелений паспорт”  у всякому разі, щоб мій індивідуальний вибір, яким би він не був, не став підставою для дискримінації тих, хто зробив інший вибір».

“Колего – ректоре, я, Андреа Камперіо Чіані, професор цього безкоштовного Падуанського університету, дізнавшись з указу ректора, що картка “зелений квиток” є обов’язковою для проведення уроків, я офіційно заявляю вам та для інформації міністру університетів Марії Крістіні Мессі та міністру охорони здоров’я Роберто Сперанца, що маю честь і гідність повернути вам цей “зелений квиток”. 

Два приклади, які, якщо їх наслідували інші вчителі, усунули б будь-яку цінність з сумнозвісного указу уряду, який дискримінує як громадян другого сорту, які відмовляються від “зеленої пропуски”, в той же час, в якому спеціальним указом (п. 44/2021, тепер перетворено на закон) він звільняв себе від будь-якої відповідальності у разі смерті або травми, спричиненої вакцинами. 

Настав час, як для вчителів, так і для студентів, після двох років виключного (надзвичайного) стану та анулювання всіх найпростіших свобод знову відкрити ту політичну свідомість, яка, здається, зникла у школах та університетах.

Джорджо Агамбен, філософ

Авторизований переклад редакцією ПолітКом

Джерело: Quodlibet

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я