додому ПОЛІТИКА DEF MON. ЗВІТ ЗА 29 ЛИПНЯ

DEF MON. ЗВІТ ЗА 29 ЛИПНЯ

640

Поки Том Купер відпочиває, не хочемо залишати вас без інформації про події на фронті, тож підготували для вас переклад Twitter-треду популярного OSINT-аналітика Def Mon, який щоденно публікує звіти зі змінами на українських полях бою.

Звіт за 29 липня у формі треду. Відвідайте мою інтерактивну мапу – там є більше деталей. Сьогодні я не мав часу на пошук «спонсора» [зазвичай звіти цього автора «презентує» хтось із тупих персонажів російського епосу – кадиров з вівцями абощо – перекл.] Інтерактивна мапа.

Український генштаб повідомив про 70 обстрілів

На знімках [сервісу відстеження пожеж НАСА] FIRMS поки не надто багато інформації.

Гравці у «ладну рулетку» [відсилка до того, що батьки російських військових купляють на «гробовиє» гроші «Лади» – перекл.] не мали успіху в районі Вершини та Семигір’я, ЗСУ зупиняють їхні атаки.

В районі Соледара та Новолуганського триваються бої.

В районі Донецька вражаюча плеяда військ 1-го та 2-го АК [армійських корпусів – перекл.] проросійських бойовиків намагаються атакувати та розвідувати позиції ЗСУ в районі Авдіївки, Красногорівки, Водяного та Пісків.

ЗС рф намагалися наступати у напрямку Великої Новосілки, були зупинені звитяжними воїнами ЗСУ.

На цьому напрямку діє 42 гвардійська мотострілецька дивізія [рф].

Вчора українське оперативне командування «Південь» повідомило про звільнення Ольгиного. Також двічі повідомлялося про обстріли біля Новопетрівки, тож, здається мені, що матері російських солдатів вже набирають номери своїх місцевих дилерів «Лади». 

На південних околицях Херсона, схоже, російським силам вже набридли ті прикрі нещасні випадки, що трапляються через необережне паління, – тож вони вирішили принести жертву на вівтар могутнього бога Хаймарса: може так матимуть більше талану.

[далі наводиться цитований твіт користувача Benjamin Pittet]

Поряд із Антонівським залізничним мостом росія навела понтонну переправу. Координати: 46.675185, 32.797150

[у своєму аналізі за сьогодні автор дійшов висновку, що це не понтон, ймовірно через зміління Дніпра тут проступили опори старого залізничного моста, або це якісь інші підводні конструкції – перекл.]

Сподіваюся, відповідь могутнього бога Хаймарса їм буде не до вподоби.

Інформація з цього [цитованого нижче] твіта співпадає із даними, які я маю. Вони намагаються сформувати 3-й армійський корпус: зібрати 15000 особового складу, але наразі мають лише 5500. Спробують впоратися до середини серпня.

[Далі наводиться цитований твіт користувача WhereisRussiaToday]

У ПРОЦЕСІ: Росія формує нову ударну силу неподалік України.

У відповідь на важкі втрати в офіцерському складі та щоб створити новий окремий армійський корпус, росія поспіхом підвищує у званні недосвідчених молодших солдатів.

Припускаю, що вони намагаються знайти для цього вже навчених людей. Та навіть якби їм вдалося його сформувати, то знадобився би неабиякий час, щоб набрати обертів та почати працювати злагоджено.

Маю перелік підрозділів у складі нового корпусу, але мені ще треба перевірити переклад.

На 1-му зображенні БМП-1АМ [«Басурманин – перекл.»]. Таких на озброєнні [росармії] є лише кілька одиниць, але з-поміж підрозділів, що маркують техніку літерою V я знаю лише про 38-му окрему мотострілецьку бригаду. Також є (друге й третє) кадри із цим потягом, зроблені у двох різних місцях.

Одну з локацій ідентифікували: це – Новоселівка Херсонської області. Не певен, хто це зробив. Я майже 4 години витратив на пошук другого місця, безуспішно. Дякую користувачам @WeltraumAffe207 та @MattNoonAU, які знайшли друге місце десь в районі Тамані, на схід від Керченського моста.

За інформацією @KofmanMichael ЗС рф переміщує 8-9 БТГр в район Херсону-Запоріжжя. Ця інформація співпадає із моїми попередніми здогадкам відносно того, що значна кількість військ була виведена з району Ізюма.

[далі наводиться цитований твіт Майкла Кофмана

Зверніть увагу на цитований твіт нижче, у ньому йдеться про переміщення 8-9 БТГр зі складу східного военного округа – з Донбасу до Криму. Російські сили пересувають підрозділи в очікуванні контрнаступу українців на півдні.

[далі Майкл Кофман наводить цитований твіт користувача The Lookout]

Стаття Костянтина Машовця із детальним розбором російських бойових порядків та пересувань. Схоже, його інформація співпадає з іншими джерелами. Варто звернути увагу на зосередження ВДВ рф на Херсонщині: на південь переміщуються частини 7-ї, 76-ї, 98-ї, 106-ї дивізій, а також 11-ї бригади східного ВО [далі наводиться цитований твіт користувача JR2]

Крім того, 76-та гвардійська десантно-штурмова дивізія рф перемістила 5-6 БТГр з району Бахмута до Херсона, на правий берег Дніпра. 106-та гвардійська повітряно-десантна дивізія РФ зараз в дорозі, або вже на місці.

[далі автор цитує той саме твіт користувача The Lookout]

Тут є твіт про пересування ВДВ в районі Мелітополя, опублікований кілька днів тому.

[цитований твіт користувача Sander про пересування ВДВ у Мелітополі від 25 липня]

Це – доволі відчутне підкріплення на південній ділянці. Гадаю, вони намагаються підсилити і херсонський, і запорізький напрямок. Все ще думаю, що росіяни матимуть жахливі проблеми з логістикою. Не певен, чи допоможе їм збільшення кількості військ.

Як наслідок – зменшення кількості військ в районі Ізюма, не думаю, що мій «план-Ц» [‘plan C’ – перекл.], про який я писав у травні, знятий з порядку денного.

[далі автор наводить цитату власного твіта від 7 травня]

Ймовірний (приблизний) план-Ц росіян – якщо їм не вдасться втримати лінії оборони в районі Харкова та Ізюма.

Також не забувайте: на захід від Слов’янська росіяни, можливо, вже переходять до оборони. Не думаю, що вони очікують великих проривів у цьому районі у найближчому майбутньому.

До речі, цікавий подкаст із Майклом Кофманом

БМД-4M, БТР-МДМ, 2С9 «Нона-С». Це – підрозділи ВДВ.

[цитований твіт із відео пересування техніки у Херсоні від користувача IgorGirkin]

[прим.: це не справжній твітер Гіркіна, звісно, його веде хтось із України 🙂 – перекл.]

[далі автор без коментаря цитує твіт користувача Mantis Toboggan M.D.]

Гадаю, на цьому відео можуть бути підкріплення росіян, що рухаються на захід через Дніпро.

Оновив мапу із інформацією про обстріли від українського ГШ: тепер на ній 99.

Дані [сервісу відстеження пожеж НАСА] FIRMS: 2022-07-29_18:43

Додав 306 зафіксованих пожеж.

Відфільтрував 350 пожеж через їхню близькість до інших.

Прибрав хибну інформацію про 41 пожежу.

ЗС рф намагалися вести розвідку в районі Щурівки, не пощастило.

В районі Бахмута. На додачу до попередніх світів, російські свинособаки [цитую автора – перекл.] намагалися проводити дії в районі Соледара, Вершини, Семигір’я та Верхньокам’янського. Провалилися. Статистика успішних атак свинособак є прямим відображення «російської якості»

Як і очікувалося, всі атаки сил «ДНР/ЛНР» в районі Донецька провалилися.

Я тепер займаюся переміщенням російських військ на карті – зі східної на південну ділянку фронту, але на це певно піде якийсь час. Це підрозділи зі складу 5-ї, 35-ї, 36-ї загальновійськових армій, а також 106-та та 76-та десантні дивізії.

Пропустив обстріли в районі Сулигівки. Зсунув межу територій під контролем росіян на північ від села. За село досі тривають бої. Дяка користувачу @Time123On за те, що звернув мою увагу

Неймовірно цікаві зображення у гарній якості, зроблені в районі Дар’ївки та Херсона.

[далі автор цитує тред користувача Tim Ehrhart із великою кількістю зображень з Херсона]

Зображення, на якому видно місце прибуття паромів на правому березі Дніпра в Херсоні. Гадки не маю, про що вона говорить:

Українське ОК «Південь» підтвердило, що залізничне сполучення між лівим та правим берегом Дніпра [в районі Херсона – перекл.] припинило своє існування. І те саме очікує на росію.

https://www.facebook.com/watch/?v=2521889871285378


Переклад: Антон Шигімага

Редакція: Ростислав Семків

Оригінал тут

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я