Домой Социум «ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ» та БАНКРУТСТВО «ГАНТОЇДІВ»

«ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ» та БАНКРУТСТВО «ГАНТОЇДІВ»

330

Віталій КУЛИК

особисто я категорично проти будь-яких референдумів щодо «миру і війни», позицію Центру досліджень проблем громадянського суспісльства ми з Maria Kucherenko виклали в статті — https://politcom.org.ua/vojna-i-referendumy-ili-kogda-luch…/.

Зараз я хочу написати про інше. А саме про істерику «грантоїдів» і «порохоботів». Ось про це — «Спільна заява представників громадянського суспільства та громадських організацій щодо перших політичних кроків Президента України Володимира Зеленського».

У свій час, на початку 2014 року, організоване громадянське суспільство, фізичний Майдан мали реальну силу і вплив на ухвалення державних рішень. Їх інституційне оформлення лякало політикум до «коліків». Гасло «Майдан без політиків» означало перезавантаження державності і зміну Системи.

-ads-

«Сцена Майдану», узурпована тогочасною опозицією, вирішила кооптувати частину громадських активістів, розчинити їх у своїх партсписках, корумпувати, зробити частиною системи.

Так з»явилися різні «центри а», «реаніматори», «стратегічні нові креатори», «єврооптимісти» тощо. Всі вони своїм хайповим авторитетом привели до влади однотурових «свинарчуків», пашинських і тп , а потім з ними героїчно боролись:)

Пізніше вони стали «критичними порохоботами» (зараз пропонують свої б/у послуги Зеленському).

Тоді, в 2014 — 2016 рр, громадянське суспільство не спромоглося — не лише утворити Суб’єкта, але і сформувати запобіжника від «свинарчуків» та «захисту від випадкового дурня / клоуна».

Я дуже добре пам’ятаю один ефір на ЕспресоТВ разом з сучасними «критичними порохоботами», які мені тоді розповідали: так це ж «наш уряд», це ж краще з того що «ми мали за Януковича і Ющенка», «уряд реформаторів Яценюка — Авакова — Гройсмана». Не потрібно на них нападати! Ми не можемо торпедувати реформи. Ні-ні — не можна аж ніяк критикувати «закон про люстрацію» чи «про декомунізацію»! А те що їх потім оскаржать тому, що вони антиконституційні, це нікого не цікавило.

Я один казав, що закон про незаконе збагачення визнають антиконституційним, наступними будуть — про люстрацію та декомунізацію. і саме через їх низьку правову якість, не відповідність Конституції та європейським нормам, практиці ЄСПЛ тощо. Можу свої тексти того часу скинути.

Ми, спільнота — SPILNO.tv попереджали, що за Порошенком потрібно «цілодобово слідкувати». Він потребує критики. Натомість «грантоїди» вгледіли корупцію в уряді та АП лише в 2017. І то вибірково.

Сьогодні «грантоїди» та банкрути від громадянського суспільства щось там вимагають. Смішно виглядають вимоги:

— НІ «використання ЗМІ для пропаганди нової влади», А ХТО ЦЕ ВИМАГАЄ? ресурси — які стали інструментами пропаганди «секти 25%»?;

— НІ «відновленню роботи російських соціальних мереж та російських телеканалів в Україні» — і це пишуть люди, які доклали своєю бездіяльністю всіх зусиль щоб ми з колегами у Луганській обл не змогли запустити загальнообласну газету? чи вишку поставити ще в 2016? чи «глушилку» завести через митницю без «відкату»?;

— НІ спроби скасування незалежності Суспільного мовлення!» — ВАХ і підписи стоять тих хто ратував за скоріше «прибрати Аласанію!»»

— «НІ політично вмотивованим переслідування представників попередньої влади»; — тут лише ОЙ.

— НІ реабілітація/повернення в політику представників … які підтримували “диктаторські закони” від 16 січня 2014-го року» — АГОВ — а чи не бездіяльність ГПУ, СБУ та Порошенко в 2014-2016 рр призвела до того що на свободі перебувала Лукаш і повернувся в країну Портнов?

— «НІ ігнорування діалогу із громадянським суспільством»; — на цьому пунтку я ридаю:))) і це підписали організації які, ніби, дотичні до Координаційної ради з підтримки державної політики розвитку громадянського суспільства при Президентові України в 2014-2019 рр. ВИ ЦЕЙ ДІАЛОГ ВІДЧУВАЛИ? Я знаю про що питаю. Порівняно з 2012 роком (Карл! за режима Януковича) — суцільний відкат та відсутність діалогу! ПОВНІСТЮ!

Насправді, всі ці «представники громадлськості» давно випали з фокусу довіри громадянського суспільства і я це можу довести цифрами і результатами опитувань. Не парасоціологічною арифметикою порохоботського сайтика «текстів.орг».

Вимушений стверджувати: громадянське суспільство не змогло зупинити контрореволюції «свинарчуків» та не створили «захисту від дурня» — популіста. Це наша спільна відповідальність. Моя також.

Тож, тут не взаємні звинувачення потрібні і «ноти протесту». А для початку — встановлення чесного діагнозу щодо стану самого громадянського суспільства, визнання помилок, вироблення нового «порядку деного» і нової роботи.

Хоча кому я це пишу:))) гранти — наше все

Предыдущая статьяВОЙНА И РЕФЕРЕНДУМЫ или КОГДА ЛУЧШЕ ПОДУМАТЬ, ЧЕМ ПОТОМ ОПРАВДЫВАТЬСЯ
Следующая статьяПочему Зеленскому нужны союзники на Донбассе

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь