додому Соціум “ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ” та БАНКРУТСТВО “ГАНТОЇДІВ”

“ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ” та БАНКРУТСТВО “ГАНТОЇДІВ”

332

Віталій КУЛИК

особисто я категорично проти будь-яких референдумів щодо “миру і війни”, позицію Центру досліджень проблем громадянського суспісльства ми з Maria Kucherenko виклали в статті – https://politcom.org.ua/vojna-i-referendumy-ili-kogda-luch…/.

Зараз я хочу написати про інше. А саме про істерику “грантоїдів” і “порохоботів”. Ось про це – “Спільна заява представників громадянського суспільства та громадських організацій щодо перших політичних кроків Президента України Володимира Зеленського”.

У свій час, на початку 2014 року, організоване громадянське суспільство, фізичний Майдан мали реальну силу і вплив на ухвалення державних рішень. Їх інституційне оформлення лякало політикум до “коліків”. Гасло “Майдан без політиків” означало перезавантаження державності і зміну Системи.

“Сцена Майдану”, узурпована тогочасною опозицією, вирішила кооптувати частину громадських активістів, розчинити їх у своїх партсписках, корумпувати, зробити частиною системи.

Так з”явилися різні “центри а”, “реаніматори”, “стратегічні нові креатори”, “єврооптимісти” тощо. Всі вони своїм хайповим авторитетом привели до влади однотурових “свинарчуків”, пашинських і тп , а потім з ними героїчно боролись:)

Пізніше вони стали “критичними порохоботами” (зараз пропонують свої б/у послуги Зеленському).

Тоді, в 2014 – 2016 рр, громадянське суспільство не спромоглося – не лише утворити Суб’єкта, але і сформувати запобіжника від “свинарчуків” та “захисту від випадкового дурня / клоуна”.

Я дуже добре пам’ятаю один ефір на ЕспресоТВ разом з сучасними “критичними порохоботами”, які мені тоді розповідали: так це ж “наш уряд”, це ж краще з того що “ми мали за Януковича і Ющенка”, “уряд реформаторів Яценюка – Авакова – Гройсмана”. Не потрібно на них нападати! Ми не можемо торпедувати реформи. Ні-ні – не можна аж ніяк критикувати “закон про люстрацію” чи “про декомунізацію”! А те що їх потім оскаржать тому, що вони антиконституційні, це нікого не цікавило.

Я один казав, що закон про незаконе збагачення визнають антиконституційним, наступними будуть – про люстрацію та декомунізацію. і саме через їх низьку правову якість, не відповідність Конституції та європейським нормам, практиці ЄСПЛ тощо. Можу свої тексти того часу скинути.

Ми, спільнота – SPILNO.tv попереджали, що за Порошенком потрібно “цілодобово слідкувати”. Він потребує критики. Натомість “грантоїди” вгледіли корупцію в уряді та АП лише в 2017. І то вибірково.

Сьогодні “грантоїди” та банкрути від громадянського суспільства щось там вимагають. Смішно виглядають вимоги:

– НІ “використання ЗМІ для пропаганди нової влади”, А ХТО ЦЕ ВИМАГАЄ? ресурси – які стали інструментами пропаганди “секти 25%”?;

– НІ “відновленню роботи російських соціальних мереж та російських телеканалів в Україні” – і це пишуть люди, які доклали своєю бездіяльністю всіх зусиль щоб ми з колегами у Луганській обл не змогли запустити загальнообласну газету? чи вишку поставити ще в 2016? чи “глушилку” завести через митницю без “відкату”?;

– НІ спроби скасування незалежності Суспільного мовлення!” – ВАХ і підписи стоять тих хто ратував за скоріше “прибрати Аласанію!””

– “НІ політично вмотивованим переслідування представників попередньої влади”; – тут лише ОЙ.

– НІ реабілітація/повернення в політику представників … які підтримували “диктаторські закони” від 16 січня 2014-го року” – АГОВ – а чи не бездіяльність ГПУ, СБУ та Порошенко в 2014-2016 рр призвела до того що на свободі перебувала Лукаш і повернувся в країну Портнов?

– “НІ ігнорування діалогу із громадянським суспільством”; – на цьому пунтку я ридаю:))) і це підписали організації які, ніби, дотичні до Координаційної ради з підтримки державної політики розвитку громадянського суспільства при Президентові України в 2014-2019 рр. ВИ ЦЕЙ ДІАЛОГ ВІДЧУВАЛИ? Я знаю про що питаю. Порівняно з 2012 роком (Карл! за режима Януковича) – суцільний відкат та відсутність діалогу! ПОВНІСТЮ!

Насправді, всі ці “представники громадлськості” давно випали з фокусу довіри громадянського суспільства і я це можу довести цифрами і результатами опитувань. Не парасоціологічною арифметикою порохоботського сайтика “текстів.орг”.

Вимушений стверджувати: громадянське суспільство не змогло зупинити контрореволюції “свинарчуків” та не створили “захисту від дурня” – популіста. Це наша спільна відповідальність. Моя також.

Тож, тут не взаємні звинувачення потрібні і “ноти протесту”. А для початку – встановлення чесного діагнозу щодо стану самого громадянського суспільства, визнання помилок, вироблення нового “порядку деного” і нової роботи.

Хоча кому я це пишу:))) гранти – наше все

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я