додому Поточні новини Брюссель погрожує Будапешту санкціями через зміни конституції

Брюссель погрожує Будапешту санкціями через зміни конституції

116

19Поправки, внесені до конституції Угорщини, викликали невдоволення Європарламенту. Їх визнали недемократичними й пригрозили позбавити країну допомоги.

Внесення змін до основного закону країни ініціював прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Останні, четверті за рахунком, поправки до конституції угорський парламент прийняв 12 березня. Вони передбачають, серед іншого, скорочення повноважень КС: тепер він оцінюватиме тільки саму процедуру внесення змін до конституції і не зможе враховувати їх зміст. Крім того, поправки допускають заборону на розміщення в ході передвиборних кампаній політичної реклами в недержавних ЗМІ, а також запроваджують обмеження на студентські стипендії.

Зміни розкритикувала як угорська опозиція, яка заявила, що вони підривають основи демократії, так і КС країни. Вони також викликали хвилю невдоволення: у Будапешті тисячі людей вийшли на демонстрацію, протестуючи проти нововведень.

Міжнародні організації також не залишились осторонь цих подій. Європейський Союз навіть пригрозив позбавити країну допомоги. Єврокомісар з питань юстиції Вівіан Редінг пообіцяла провести ретельну перевірку й зробити відповідні висновки. За її словами, ЄС байдуже не спостерігатиме за подіями, у разі виявлення порушень Будапешт може позбутися допомоги Брюсселя.

Дії угорського парламенту розкритикували й в управлінні верховного комісара ООН з прав людини. «Внесені поправки слід розцінити як удар по незалежності правової системи країни, — заявив офіційний представник комісаріату Руперт Колвіль і підкреслив: — Зміни були прийняті без необхідної в таких випадках широкої суспільної дискусії. Поправки можуть негативно позначитися на дотриманні принципів захисту прав людини. Під загрозою опинилася незалежність Конституційного суду й основи правової держави».

Прем’єр-міністр Угорщини В.Орбан спочатку звинуватив Євросоюз у втручанні у внутрішні справи країни, але піз­ніше виразив готовність обговорити ситуацію, що склалася. «У разі виникнення якихось проблем існують інститути й процедури, що дозволяють розпочати дискусію», — заявив він. В.Орбан також додав, що, на його думку, звинувачення не відображають дійсність. «Для сумнівів немає найменших конкретних підстав», — підкреслив прем’єр.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я