додому Економіка 3,4 млрд дол. зекономила Україна завдяки зменшенню споживання російського газу в 2014...

3,4 млрд дол. зекономила Україна завдяки зменшенню споживання російського газу в 2014 році

122

Київ. 15 квітня 2015 року (ПолітКом). Частково зменшення споживання газу, пов’язане з російською військовою агресією, що вплинула на промислові підприємства-споживачі газу; друга частина – це зменшення споживання газу населенням країни. Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«За два роки ми фактично скорочуємо споживання природного газу на 10 млрд куб м. Тобто загальний обсяг споживання буде 40 млрд куб м газу», – наголосив Прем’єр. Він також додав, що енергоефективність і зменшення споживання енергетичних ресурсів є завданням для країни в цілому.

«Російський «Газпром» недоотримав доходи, які хотів стягнути з українських платників податків і на ці гроші купити нові танки і ракети… Війна проти України обійшлася «Газпрому» в цілому в близько мінус 6 млрд дол. США. Якщо раніше у нас тільки був «Газпром» і посередники імені Льовочкіна-Фірташа, які поставляли газ і заробляли мільярди доларів, то сьогодні основні постачальники – це такі компанії, як Statoil, Royal Dutch Shell, RWE, EON, Gaz de France», – повідомив пан Яценюк.

На засіданні Кабміну йшлося, зокрема, про те, що Україна бореться за справедливу ціну на ринку природного газу. Україною вже були подані позов проти російського «Газпрому» до Стокгольмського арбітражного суду і позов з вимогою щодо підвищення ставки транзиту газу для «Газпрому».

«Починалося все з 500 дол. за тис куб м газу, потім було 350 дол., сьогодні ціна – вже 250 дол. за тис куб м газу, яку ми можемо купувати, в тому числі, й у північного сусіда», – наголосив Арсеній Яценюк.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я