додому Поточні новини Європарламент може оформити санкції проти України до кінця лютого

Європарламент може оформити санкції проти України до кінця лютого

71

Київ. 5 лютого 2014 року (Дзеркало тижня). Європейський парламент може оформити санкції проти українських чиновників, відповідальних за насильство щодо учасників Євромайдану, до кінця лютого 2014 року. Про це в інтерв’ю Deutsche Welle повідомив віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич.

“Головний меседж резолюції, голосування щодо якої заплановано на 6 лютого (в Європарламенті) міститься в пункті 13. У ньому Європарламент закликає європейські інституції вжити негайних заходів, включаючи дипломатичний тиск, застосування окремих візових обмежень і заморожування іноземних капіталів та власності тих українських офіційних осіб, законотворців і олігархів, які особисто відповідальні за розгортання насильства і смерть учасників протестів”, – йдеться в повідомленні.

Також, за словами єврочиновника, в резолюції міститься заклик звернути увагу на факти ухилення від сплати податків, відмивання грошей українськими компаніями і бізнесменами через європейські банки.

Говорячи про те, коли може бути запущено в дію механізм санкцій, про який йдеться в резолюції, Протасевич зазначив: “Після прийняття резолюції нам потрібно кілька тижнів для того, щоб Рада міністрів закордонних справ ЄС прийняла відповідне рішення. Його має бути прийнято одноголосно”.

За його словами, список “претендентів” на санкції буде підготовлено дипломатичними колами Євросоюзу і країн-членів ЄС після прийняття резолюції.

“Його будуть обговорювати на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС, а остаточне рішення, швидше за все, буде прийнято до кінця лютого”, – пояснив він.

У цілому, за словами Протасевича, тон резолюції буде, безсумнівно, жорстким.

“Він буде відображати розчарування Європарламенту розвитком політичної ситуації в Україні. Але я хочу підкреслити: ми розчаровані не рішенням української влади не підписувати Угоду про асоціацію з ЄС (оскільки офіційний Київ мав законне право прийняти таке рішення). Наше розчарування викликано застосуванням надмірної сили проти мирних демонстрантів Майдану і відсутністю доброї волі з боку представників влади знайти компромісний вихід із внутрішньополітичної кризи, в якій зараз знаходиться Україна”, – підкреслив він.

5 лютого у Європарламенті відбудуться дебати щодо ситуації в Україні, а 6 лютого, має бути проголосовано резолюцію.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я