додому Поточні новини Європарламент може оформити санкції проти України до кінця лютого

Європарламент може оформити санкції проти України до кінця лютого

71

Київ. 5 лютого 2014 року (Дзеркало тижня). Європейський парламент може оформити санкції проти українських чиновників, відповідальних за насильство щодо учасників Євромайдану, до кінця лютого 2014 року. Про це в інтерв’ю Deutsche Welle повідомив віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич.

“Головний меседж резолюції, голосування щодо якої заплановано на 6 лютого (в Європарламенті) міститься в пункті 13. У ньому Європарламент закликає європейські інституції вжити негайних заходів, включаючи дипломатичний тиск, застосування окремих візових обмежень і заморожування іноземних капіталів та власності тих українських офіційних осіб, законотворців і олігархів, які особисто відповідальні за розгортання насильства і смерть учасників протестів”, – йдеться в повідомленні.

Також, за словами єврочиновника, в резолюції міститься заклик звернути увагу на факти ухилення від сплати податків, відмивання грошей українськими компаніями і бізнесменами через європейські банки.

Говорячи про те, коли може бути запущено в дію механізм санкцій, про який йдеться в резолюції, Протасевич зазначив: “Після прийняття резолюції нам потрібно кілька тижнів для того, щоб Рада міністрів закордонних справ ЄС прийняла відповідне рішення. Його має бути прийнято одноголосно”.

-ads-

За його словами, список “претендентів” на санкції буде підготовлено дипломатичними колами Євросоюзу і країн-членів ЄС після прийняття резолюції.

“Його будуть обговорювати на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС, а остаточне рішення, швидше за все, буде прийнято до кінця лютого”, – пояснив він.

У цілому, за словами Протасевича, тон резолюції буде, безсумнівно, жорстким.

“Він буде відображати розчарування Європарламенту розвитком політичної ситуації в Україні. Але я хочу підкреслити: ми розчаровані не рішенням української влади не підписувати Угоду про асоціацію з ЄС (оскільки офіційний Київ мав законне право прийняти таке рішення). Наше розчарування викликано застосуванням надмірної сили проти мирних демонстрантів Майдану і відсутністю доброї волі з боку представників влади знайти компромісний вихід із внутрішньополітичної кризи, в якій зараз знаходиться Україна”, – підкреслив він.

5 лютого у Європарламенті відбудуться дебати щодо ситуації в Україні, а 6 лютого, має бути проголосовано резолюцію.

 

попередня статтяСтівен ПАЙФЕР: Поки триває Олімпіада, для українців існує ідеальна ситуація для вирішення кризи без деструктивної уваги з боку Росії
наступна статтяФюле має намір відвідати Україну наступного тижня

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я