Домой Текущие новости Фюле має намір відвідати Україну наступного тижня

Фюле має намір відвідати Україну наступного тижня

129

19Київ. 5 лютого 2014 року (Інтерфакс-Україна). Європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле приїде до України наступного тижня. Про це він повідомив у середу, 5 лютого, у Страсбурзі, виступаючи в рамках дискусії щодо українського питання на пленарному засіданні Європейського парламенту.

«Я повернуся в Україну наступного тижня», — сказав він у середу у Страсбурзі, виступаючи в рамках дискусії щодо українського питання на пленарному засіданні Європейського парламенту. При цьому точну дату свого візиту Фюле не назвав.

За його словами, зараз головним завданням є деескалація та стабілізація ситуації. «Новий уряд, незалежно від його конфігурації, муситиме мати достатню довіру у всіх сторін», — сказав Фюле.

Він сказав також, що конституційні зміни мають особливе значення і Європа готова допомогти «досвідом і порадами» у цьому процесі.

-ads-

Він також звернув увагу, що для демократичних виборів 2015 року слід внести зміни до закону про вибори президента, частину з яких можна перенести зі хіміненого закону про вибори парламенту. «Європейський союз готовий сприяти усім сторонам у просуванні на такому шляху», — запевнив Фюле.

«У разі позитивного сценарію, ми будемо готові розширити нашу допомогу, разом з МВФ та іншими міжнародними суб’єктами, засновану на справжній прихильності до політичних та економічних реформ», — заявив єврокомісар.

«Наша стратегія (а ми маємо стратегію) — це не про санкції, а про залучення, яке базується на наших цінностях і принципах», — цитує єврокомісара Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що ця стратегія має три стадії: «перша — деескалація, припинення спіралі насильства, гарантування стабільності та безпеки».

«Друга стадія — це політичний процес, це про платформу для всеосяжного політичного діалогу, щоб знайти вирішення середньострокових і довгострокових викликів, яких так багато», — повідомив Фюле.

При цьому він наголосив, що на цій другій стадії українці вирішуватимуть таку проблему, як зміна Конституції.

Іншою проблемою, яку, на його думку, мають вирішити українці, — це «створення умов для вільних і справедливих виборів, тому що попередні вибори не були хорошими».

Фюле у своєму виступі також закликав Евромайдан і опозиційних лідерів відмежуватися від радикалів.

 

Предыдущая статьяЄвропарламент може оформити санкції проти України до кінця лютого
Следующая статьяІгор ЄРЕМЕЄВ: Питання нового уряду відійшло на другий план

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь