додому Поточні новини Фюле має намір відвідати Україну наступного тижня

Фюле має намір відвідати Україну наступного тижня

135

19Київ. 5 лютого 2014 року (Інтерфакс-Україна). Європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле приїде до України наступного тижня. Про це він повідомив у середу, 5 лютого, у Страсбурзі, виступаючи в рамках дискусії щодо українського питання на пленарному засіданні Європейського парламенту.

“Я повернуся в Україну наступного тижня”, – сказав він у середу у Страсбурзі, виступаючи в рамках дискусії щодо українського питання на пленарному засіданні Європейського парламенту. При цьому точну дату свого візиту Фюле не назвав.

За його словами, зараз головним завданням є деескалація та стабілізація ситуації. “Новий уряд, незалежно від його конфігурації, муситиме мати достатню довіру у всіх сторін”, – сказав Фюле.

Він сказав також, що конституційні зміни мають особливе значення і Європа готова допомогти “досвідом і порадами” у цьому процесі.

Він також звернув увагу, що для демократичних виборів 2015 року слід внести зміни до закону про вибори президента, частину з яких можна перенести зі хіміненого закону про вибори парламенту. “Європейський союз готовий сприяти усім сторонам у просуванні на такому шляху”, – запевнив Фюле.

“У разі позитивного сценарію, ми будемо готові розширити нашу допомогу, разом з МВФ та іншими міжнародними суб’єктами, засновану на справжній прихильності до політичних та економічних реформ”, – заявив єврокомісар.

“Наша стратегія (а ми маємо стратегію) – це не про санкції, а про залучення, яке базується на наших цінностях і принципах”, – цитує єврокомісара Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що ця стратегія має три стадії: “перша – деескалація, припинення спіралі насильства, гарантування стабільності та безпеки”.

“Друга стадія – це політичний процес, це про платформу для всеосяжного політичного діалогу, щоб знайти вирішення середньострокових і довгострокових викликів, яких так багато”, – повідомив Фюле.

При цьому він наголосив, що на цій другій стадії українці вирішуватимуть таку проблему, як зміна Конституції.

Іншою проблемою, яку, на його думку, мають вирішити українці, – це “створення умов для вільних і справедливих виборів, тому що попередні вибори не були хорошими”.

Фюле у своєму виступі також закликав Евромайдан і опозиційних лідерів відмежуватися від радикалів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я