додому ПОЛІТИКА В уряді готують кадрову чистку: перші на виліт міністри Ахметова?

В уряді готують кадрову чистку: перші на виліт міністри Ахметова?

122

prКиїв. 21 листопада 2013 (УНІАН). В Україні очікується кадрова чистка уряду. Це випливає із заяви Прем’єр-міністра Миколи Азарова на останньому засіданні Кабміну.

Це рішення Прем’єр озвучив після різкої критики Президента щодо роботи міністерств регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, промислової, соціальної політики та економічного розвитку, пише УНІАН.

Таким чином, винні в провалі реформ знайдені. «Я хочу чітко заявити, що усунення внутрішніх факторів гальмування економічного розвитку залежить виключно від керівників відповідних міністерств і відомств… Я повністю згоден з жорсткою критикою глави держави. Вважаю, що настав час зробити жорсткі кадрові висновки щодо тих керівників, які відповідають за невиконання поставлених перед ними завдань», – підкреслив Азаров.

Судячи з акцентів критики Президента, у першу чергу «під роздачу» потрапляють Геннадій Темник – Мінрегіон, Наталія Королевська – Мінсоцполітики, Ігор Прасолов – Мінекономрозвитку. Однак не виключено, що кадрова перестановка може зачепити і їхніх кураторів – першого віце-прем’єра Сергія Арбузова (координує дії Мінекономрозвитку, Міндоходів, Мінагрополітики, МВС, Мінсоцполітики, Міноборони та Мінфіну), а також віце-прем’єра Олександра Вілкула (під його наглядом Мін’юст, Мінрегіон і Мінінфраструктури).

Політолог Вадим Карасьов хоч і впевнений, що провина Кабміну в нинішньому стані економіки колективна, але погоджується з тим, що вона все ж повинна бути персоніфікована. «Хтось же повинен відповідти за ті чи інші промахи, провали бюджетні, фінансові і в соціальній політиці», – зазначає Карасьов.

Тим часом, за його словами, критика Президента стосувалася більшою мірою міністрів з команди Ахметова. «Очевидно, Президент вважав за необхідне позначити, хто є господарем становища, і попередити «рінатовців» у Кабміні про персональну відповідальність за економічну ситуацію. Такі попередження є дисциплінуючим впливом. Це означає, що зараз ніхто нікого не збирається звільняти. Але попередити – так», – вважає експерт.

Політолог Тарас Березовець також зазначає, що в нагнітанні кадрового питання не обійшлося без «ахметівського» нюансу. «І Королевська, і Темник, і Прасолов – люди Ріната Ахметова, причому прямі креатури. А Темник має пряме відношення і до Олександра Вілкула. Тобто, і Вілкула можуть зачепити в цьому зв’язку. Рішення про «неугодних» міністрів прийнято на фоні того, що Рінат Леонідович був останнім часом головним промоутером евроінтерації України. Зараз ситуація змінилася. Підписання угоди про асоціацію – під великим питанням. І якщо міністри будуть зняті, то можна стверджувати, що ніякої асоціації з ЄС не буде. Якщо ці припущення справдяться, то в Кабмін прийдуть люди проросійського спрямування», – вважає Березовець.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я