додому Економіка Уряд Японії надав Уряду України 4,2 млн доларів на відновлення Донбасу

Уряд Японії надав Уряду України 4,2 млн доларів на відновлення Донбасу

139

Київ. 30 березня 2015 року (ПолітКом). Церемонія підписання Угоди між Урядом України та Урядом Японії про надання Уряду України гранту непроектного типу на закупівлю спеціального обладнання для відновлення східних регіонів України, Узгодженого протоколу щодо процедурних деталей та Протоколу обговорення стосовно протидії корупції, а також Угоди між Урядом України та Урядом Японії про надання Уряду України гранту непроектного типу на закупівлю спеціального обладнання для медичних закладів та дослідницьких установ та Узгодженого протоколу до неї відбулася в понеділок, 30 березня 2015 року, в Києві.

Про це повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – Геннадія Зубка.

«Хочу подякувати Уряду Японії за можливість надання грантової допомоги  регіонам, що постраждали внаслідок подій на Сході України у розмірі 500 млн йєн (4,2 млн дол. США) для закупівлі товарів японського виробництва для потреб регіонів та громадян, а також медичного гранту на закупівлю товарів для лікарень», – підкреслив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що це «безповоротна гуманітарна допомога, яка буде направлена з розрахунку таких товарів японського виробництва як медичне обладнання, інструменти та прилади, які допоможуть нашим підприємствам житлово-комунального господарства підвищити свою матеріально-технічну базу для відновлення систем життєзабезпечення не тільки у Донецькій і Луганській областях, а й у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій».

«Ми дякуємо за ту послідовну позицію, за ту увагу, яку Уряд Японії приділяє Україні в такий не простий час, час викликів», – зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України додав, що на сьогодні Україна та Японія активно співпрацюють у напрямку інфраструктурних проектів, зокрема з Японським агентством міжнародного співробітництва JICA» реалізується проект реконструкції Бортницької станції аерації в Києві.

«Ми відкриті і готові до співпраці з Урядом Японії за такими напрямками як енергетика, атомна енергетика, залучення не лише матеріальної допомоги, а й фахової експертної допомоги», – зазначив він.

Посол Японії Сумі Шігекі повідомив, що загальна сума, яка надається Японією  Україні в рамках Угоди, становить 8,4 млн. доларів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я