додому Топ Новини Україна представлена лише “табличкою” на щорічному Саміті “Партнерство Відкритий Уряд” (Лондон)

Україна представлена лише “табличкою” на щорічному Саміті “Партнерство Відкритий Уряд” (Лондон)

293

Більше 1000 делегатів із понад 60 країн зібрались цими днями у Лондоні на щорічному Саміті Партнерства Відкритий Уряд (Open Government Partnership (OGP), міжнародної ініціативи зі сприяння відкритості діяльності урядів.

Проте, куди поділась українська урядова делегація на саміті Партнерство Відкритий Уряд у Лондоні? Цим питання наразі задаються представники громадянського суспільства, які очікували побачити презентацію результатів участі України в ініціативі Партнерство Відкритий Уряд, проте побачили лише пусту табличку.

Громадськість дивується – здобутки в України справді вже деякі є. Та й досвід роботи України в ініціативі Open Government Partnership входить до 6 найбільш показових у світі. Але чому ніхто про нього не розповів! Крім того, не такими вже й численними можливостями – запрезентувати Україну в позитивному світлі перед самітом Східного Партнерства у Вільнюсі – не варто нехтувати.

Бачите пусту табличку праворуч? Там мав сидіти представник України і презентувати результати участі України в глобальній ініціативі Партнерство Відкритий Уряд. На жаль, часу ані у віце-прем’єра Костянтина Грищенка, ані в посла України в Британії на зустріч з медіа – звіт України не знайшлось“, – пише Олексій Хмара на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

На сьогодні до ініціативи вже долучилося понад 60 країн. Українську урядову делегацію було помічено на ранковому пленарному засіданні, але, на превеликий жаль, представника України не було на прес-конференції, де країни-учасниці звітували про досягнення у впровадженні стандартів відкритого урядування та брали на себе зобов’язання на наступний рік.

При цьому на урядовому порталі було опубліковано наперед підготовлений прес-реліз про плідну участь урядової делегації в роботі саміту, з якої правдою був лише останній абзац про зустріч Костянтина Грищенка з Вільямом Хейгом”, – про це повідомив з Лондона Громадському Простору журналіст Спільнобачення (Spilno.tv)Олександр Рябцев.

Урядовий звіт доступний на урядовому сайті “Громадянське суспільство і влада”. Раніше Коаліцією з 9 моніторингових громадських організацій України було проведено комплексний моніторинг виконання Плану заходів України з впровадження Ініціативи „Партнерство Відкритий Уряд”. Громадськими експертами було проаналізовано поточний стан виконання окремих заходів Плану дій, досліджено позитиви у реалізації ПВУ-ініціативи та ключові виклики у впровадженні. Оцінювалась діяльність центральних та місцевих органів влади, задіяних у реалізації Плану заходів в період з травня 2012-по жовтень 2013 років. Додатково експертами було підготовлено набір рекомендацій для уряду та відповідальних органів влади щодо реагування на виявлені проблеми. Детальніше тут.

Improving the OGP experience: lessons from 15 countries

Представники української громадської делегації на Саміті “Партнерство Відкритий Уряд”: Олексій Орловський, Олександр Рябцев, Володимир Щербаченко, Анна Прокаєва та Олексій Хмара.

Фото – Олексій Хмара

Джерело : Громадський Простір

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я