додому Стратегія ПРО ЩО МИ ДОМОВЛЯЄМОСЯ? МЕМОРАНДУМ СПІЛЬНОТИ ДОГОВОРУ

ПРО ЩО МИ ДОМОВЛЯЄМОСЯ? МЕМОРАНДУМ СПІЛЬНОТИ ДОГОВОРУ

189

 

19 січня 2019 року ряд інетелектуалів та громадських діячів підписали Меморандум Спільноти Договору, який зафіксував принципи та базові ідейні позиції майбутнього Суспільного Договору.

Нова Конституція, яка є предметом нинішньої виборної кампанії, наскільки це можливо, буде базуватися на тексті Суспільного Договору і буде включатися в політичний процес, в той же час Суспільний Договір є громадським неполітичним процесом, який є партнерським до конституційного процесу, але незалежним від політичного процесу Конституції.

Процес розробки, обговорення, укладання та змін Суспільного Договору виходить за межі будь-яких виборних кампаній і не пов’язаний з будь-якою політичною силою. Суспільний Договір має намір трансформувати суспільство, а Конституція має фіксувати окремі етапи цього процесу.

До політичного провайдингу та імплементації Суспільного Договору запрошуються всі кандидати в президенти України.

Долучення до ініціативної групи Суспільного Договору може бути двома способами: 1) для громадян України шляхом авторизації на сайті Суспільного Договору з 20 січня 2019 року та будь-якого коментарю чи правки; 2) Для політиків, зокрема кандидатів в президенти, шляхом політичної заяви про таке долучення.

 

МЕМОРАНДУМ СПІЛЬНОТИ ДОГОВОРУ

Настали часи змін. Захиталися підвалини старого світового порядку. Проте люди в різних куточках Світу все частіше згадують про своє природнє право бути собою і мати суверенітет над власним майбутнім.

Україна опинилася на вістрі цього світового процесу: закони не працюють, в країні наявні ознаки зовнішнього управління, країна в стані війни. Російська Федерація здійснює збройну агресію проти України та окупувала частину нашої території на Донбасі та Крим. Спільна власність активно розкрадається, посилилося відчуття соціальної несправедливості, молодь масово від’їжджає за кордон, зникає сподівання на позитивне майбутнє.

Всі спроби “реформ” при збереженні існуючої політико-правової системи приречені на поразку. Навіть зміни до чинної Конституції вже не врятують, оскільки перерозподіл владних повноважень не торкається засадничих принципів: “як і для чого нам жити разом?”.

Олігархічні медіа створюють ілюзії позитивних змін. За завісою гарної телекартинки правлячий клас продовжує грабувати людей.

Продовження цих ілюзій веде до втрати перспектив для людей та країни, до втрати суверенітету й майбутнього для нас і наших нащадків.

 

Тому ми, Спільнота Договору,

Усвідомлюючи що чинний привілейований клас діє в інтересах олігархів та корумпованих чиновників, які привласнили наше суспільне надбання, узурпували наші права і свободи, залишивши нам лише обов’язки та борги,

А також усвідомлюючи особисту відповідальність за долю країни та прийдешніх поколінь,

Домовилися відкрити цю публічну пропозицію для консолідації зусиль окремих громадян, спільнот, громадських та політичних організацій заради:

 

Мета

Демонтаж застарілих інституцій чинної влади й установлення Республіки Україна, заради повної та гідної самореалізації кожного у суверенному Ладу в гармонії з суспільством, Людством та Природою.

 

Установлення

 1. Ми пропонуємо реалізувати цей процес через укладання нового Суспільного Договору між відповідальними громадянами.
 2. Цим Суспільним Договором, ми проголосимо встановлення Республіки Україна – країни, де здійснюється і забезпечується:
 • суверенітет над майбутнім,
 • співволодіння та співуправління спільним надбанням,
 • творення, розвиток та співжиття громад, як договірних спільнот,
 • верховенство договірного права.
 1. Цим Суспільним Договором, ми визначимо установки та шляхи встановлення Республіки.

Принципи Республіки

 1. Республіка має бути встановлена на таких принципах:
 • Усвідомлення того, що ми різні й можемо жити по-різному.
 • Свідоме визнання того, що ми бачимо смисл жити разом.
 • Свідома відмова від насадження волі одного волі іншому, який взяв на себе такі ж зобов’язання та дотримується їх.
 • Свідоме прийняття умов цього Суспільного Договору, Конституцій та будь-яких інших договорів, що на ньому ґрунтуються.
 • Спільний захист учасників Суспільного Договору від насадження волі іншими

 

Спільне надбання громадян Республіки

 1. Суспільним Договором має бути проголошено, що кожний громадянин Республіки Україна є співвласником спільного неподільного українського надбання.
 2. Спільним надбанням Республіки мають бути:
 • Природні ресурси, що зараз знаходяться в розпорядженні держави (земля, ліси, корисні копалини, вода, повітряний простір);
 • Індустріальні та інфраструктурні об’єкти, що зараз знаходяться в розпорядженні держави;
 • Всі інші рухомі та нерухомі об’єкти, що зараз знаходяться в розпорядженні держави;
 • Інтелектуальна власність, що зараз знаходяться в розпорядженні держави;
 • Культурна, історична та будь-яка інша спадщина, що належить Україні.
 1. Кожен учасник Суспільного Договору має отримати гарантоване право прямого співуправління цим спільним надбанням і на отримання персональної і рівної грошової частки суспільного доходу від використання суспільного надбання.
 2. Спосіб реалізації цих прав має бути закріплений у Конституції, зокрема, шляхом зміни державної форми власності на спільну. Конституція буде прийнята на основі цього Договору.

Шлях

Перший крок — прийняття Конституції нової Республіки, інвентаризація та впорядкування нашого суспільного надбання, що включає приватну власність та спільне надбання, а також створення умов для переходу до співволодіння та співуправління цим спільним надбанням договірним чином.

Другий крок — входження у співволодіння спільним надбанням та заснування механізмів співуправління цим надбанням на договірній основі.

Третій крок — поширення досвіду співволодіння та співуправління у світі.

 

Ця пропозиція відкрита для приєднання громадян України, їх спільнот, громадських та політичних організацій.

Меморандум підписали: В.Нікітін, Ю.Чудновський, Т.Бебешко, С.Дацюк, В.Кулик, В.Бабич, В.Шиманський, Н.Глоба, В.Богуславський, О.Жмеренецький, О.Саакян, Д.Тимчук та ін.