додому ПОЛІТИКА Об’єднання “ДНР” і “ЛНР”: бути чи не бути?

Об’єднання “ДНР” і “ЛНР”: бути чи не бути?

9

Дмитро СНЄГІРЬОВ

Нещодавно, голова «народної ради ДНР» Денис Пушилін заявив, що ватажки «Донецької і Луганської народних республік» розглядають створення «Новоросії» як неминучий процес.

В свою чергу Олександр Бородай під час інтерв’ю на одному з російських телеканалів заявив, що об”єднання так званих «ЛНР» і «ДНР» цілком можливе. «Тенденція така є. Взагалі-то ця річ необхідна, однак говорити, що відбудеться об’єднання тих республік…я би таких прогнозів робити не став», – заявив він.

На думку аналітиків ГІ «Права Справа», об’єднання «ДНР» і «ЛНР» не буде. Якщо республіки об’єднаються, то в Києва буде стовідсоткова можливість заявити, що «Мінськ» себе вичерпав. Тоді Україна може говорити про переформатування «Мінська-2» і виключення квазіреспублік.

-ads-

Примітно, що нове так зване керівництво «ЛНР» фактично «кинуло» Захарченка, заявивши, що об’єднання не буде. Зокрема, заступник голови так званого «парламенту ЛНР» Дмитро Хорошилов заявив, що об’єднуватися не потрібно, оскільки «республіки» – підписанти мінських угод.

За словами Дмитра Хорошилова, створення єдиної «морської держави» на територіях окупованих районів Луганської і Донецької областей наразі неможливо.

«Ідея« Новоросії »обговорюється, – сказав Хорошилов. – У нас вже прийнятий конституційний акт про створення «Новоросії» в рамках конфедерації. В принципі, як така ця структура на законодавчому рівні закріплена, але поки не видно, щоб вона серйозно почала працювати. Справа в Мінських домовленостях, дві республіки – їх підписанти. Якщо створити «Новоросію» зараз, то виникає відразу питання щодо Мінських угод»,-заявив він.

Крім того, об’єднання не допустить куратор Луганської області, екс-регіонал Олександр Єфремов.

Новий керівник «ЛНР» Пасічник – не самостійна фігура. На думку місцевих спостерігачів, він ще в СБУ представляв інтереси клану Єфремова. А екс-регіонал, незважаючи на те, що перебуває в місцях позбавлення волі, зберіг свій вплив і на окупованих, і контрольованих Україною територіях Луганщини, тому ніколи не піде на поступки донецькому клану. Навіть, якщо цього захочуть у Москві.

Варто зауважити, що у Кремлі відразу заявили, що питання про об’єднання так званих «республік» є виключно внутрішньою справою самих «ДНР» і «ЛНР». «Це, швидше, питання цих республік, але знову ж таки я не буду нічого коментувати», – заявив журналістам Пєсков,

Наразі тезу про об’єднання «республік» Москва вкидає, щоб змусити Захід грати за правилами Росії. Зокрема, змусити прийняти тільки російський варіант введення миротворців ООН на Донбас.

З цієї точки зору, цікава заява міністра внутрішніх справ України Авакова, що мінські угоди «мертві». Вочевидь, торпедування міських угод буде основним меседжем українських політиків найближчим часом.

Однак, якщо допустити, що «Д/ЛНР» все ж таки об’єднаються, а Росія нарешті буде визнана країною-окупантом, то Україна має всі підстави наполягати на виключенні «республік» з формату переговорного процесу і ведені переговорів безпосередньо із стороною конфлікту-РФ.

попередня статтяАНАЛИТИЧЕСКИЙ ОБЗОР СОБЫТИЙ НЕДЕЛИ 27.11.2017 – 01.12.2017: Перспектива новых антироссийских санкций США, военная помощь от Литвы и марш в поддержку закона об импичменте президента Украины
наступна статтяИтоги недели в “ЛДНР”: “нейтральность” представителей ОБСЕ, заявления Гиркина и переговоры об обмене

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я