додому Економіка ДП «Дія» повне занурення — в Мінцифрі змінюють модель фінансування

ДП «Дія» повне занурення — в Мінцифрі змінюють модель фінансування

96

Всіх зайвих за борт, задраяти люки, відкрити кінгстони і клапани, повністю заповнити резервуари водою та швидко вниз у безодню — притиснутися до самісенького дна, зростися з жабуринням і мулом, причаїтися, і щоб ні жодного звуку, бряцання, човгання чи бухикання: віднині все, що пов’язане з фінансовою діяльністю «Дії» — у повній темряві, тиші, мовчанні та невизначенності!!!

Такими яскравими словами та порівняннями можна описати емоційну реакцію Міністерства цифрової трансформації на виявлені зловживання та чисельні кримінальні правопорушення в діяльності вже колишнього керівництва підвідомчого ДП «Дія», що зафіксовані у нещодавньому звіті позапланової перевірки Державної аудиторської служби та публікаціях Правової інформатики за минулий 2020-й рік.

Викриття повної некомпетентності, ідіотизму прийнятих рішень та шахрайських схем «дієвих» змусили Мінцифру «залягти на дно», повністю «піти в тінь» та застосувати максимально можливі запобіжники від публічного контролю за витрачанням бюджетних коштів на майбутнє — щоб ніхто, ніколи, ні про що вже не зміг вчасно дізнатися, знайти у договорах на «Прозорро», розслідувати, переповісти іншим та вчасно відреагувати, щоб зупинити свавілля.

За інформацією (отриманою нами у Державної казначейської служби України) Мінцифра та ДП «Дія» наприкінці квітня 2021-го зробили цілий ряд спільних кроків, щоб повністю змінити модель фінансування (з комерційної на казначейську) цього державного підприємства.

І починаючи з 20.04.2021 ДП «Дія» включене до Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів — тобто, гроші з бюджету на свою поточну діяльність, створення та супроводження ІТ-систем це підприємство почало отримувати напряму з бюджету, а не через механізм публічних закупівель з Мінцифрою, як це було раніше.

Що це означає на практиці?

Ми не зможемо більше бачити на «Прозорро» договори, технічні завдання, календарні плани робіт, етапи їх виконання, фінансові обгрунтування, кошториси, акти та звіти по створенню і супроводженню складових мобільного додатку та порталу «Дія» (більшості з цих документів просто взагалі не буде існувати) — а сам процес витрачання бюджетних грошей стане ще більш непрозорим та безконтрольним. 

Керівництво Мінцифри робить все щоб повністю скинути з себе відповідальність за можливі кримінальні наслідки від розпилу сотень мільйонів бюджетних коштів через ДП «Дія», не попасти під повну конфіскацію «всього, що нажите непосильною працею» та не сісти «до кінця днів» у в’язницю після зміни влади Зеленського.

Експертне ж середовище втрачає можливість вчасно побачити та відреагувати на «повне діджитальне лайно за шалені кошти», що створюється для людей та держави в результаті такої діяльності.

Таке вже було пару років тому в Державному агентстві з питань електронного урядування та підвідомчому йому ДП «Держінформресурс», через яке втупу розікрали сотні мільйонів з бюджету на СЕВ ОВВ (систему електронної взаємодії органів виконавчої влади) — сьогодні крадії та розтратчики «ллють гіркі сльози» та понуро ходять на допити в НАБУ (див. СЕВ ОВВ хто вкрав гроші — арешти та обшуки в Мінцифрі).

Тепер цей сценарій знову повторюється з ДП «Дія»!

Автор: Сергій АНТОНЕНКО

Джерело: Legal Informatics

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я